Dzisiaj limanowianie mogli podejrzeć już pomnik Komendanta Józefa Piłsudskiego na Kasztance. O godz. 10:00 rozpoczęło się jego posadowienie. Podoba Ci się pomnik? Oddaj głos w naszej sondzie!

Odsłonięcie pomnika odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 października, o godz. 13.30 bezpośrednio po Mszy Św. jubileuszowej 100-lecia poświęcenia Limanowskiego Kościoła – Bazyliki Mniejszej pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Podczas odsłonięcia pomnika przewidziano: saluty armatnie, wypuszczenie w niebo 1000 biało-czerwonych balonów, składanie kwiatów, część artystyczną.

Polecamy: Emeryci wolą na konto. Dla ZUS to spore oszczędności!

Na końcu organizatorzy zapraszają na ciepły poczęstunek na rynku, gdzie rozdawane będą także okolicznościowe wydawnictwa. Nie zabraknie również niespodzianki dla dzieci.

Pierwszych 100 dzieci, które zgłoszą się na stanowisko promocyjne uroczystości na rynku, otrzyma pięknie ilustrowane wydawnictwo pt.: „100 na 100 antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Publikacja wydana została przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, wydawcę legendarnego „Elementarza” Mariana Falskiego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.