Niespełna miesiąc temu odbył się XIII Memoriał im. Józefa Krzyżaka, organizowany przez OSP Piekiełko, z którego relację można było przeczytać na portalu. Podczas wydarzenia strażacy prowadzili zbiórkę charytatywną, dzięki której udało się pomóc choremu rodzeństwu. Zobacz szczegóły!

OSP Piekiełko od lat angażuje się w różnorodne akcje charytatywne. Tym razem, podczas XIII Memoriału im. Józefa Krzyżaka - zawodach sportowo-pożarniczych z przymrużeniem oka, na które zapraszane są zaprzyjaźnione jednostki strażackie, organizowana była zbiórka na chore rodzeństwo - Kubusia i Klaudię Mistarz. O samym memoriale więcej tutaj. Pieniądze zostały osobiście przekazane przez strażaków.

zbieramy-razem

Polecamy: Gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu? Zobacz listę

Kubuś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Po urodzeniu wydawał się zdrowym chłopcem, a jego choroba była ciosem dla rodziny Mistarzów - wychowują jeszcze chorą córkę, która jest starsza od Kubusia, także choruje i wymaga kosztownej rehabilitacji.

Chłopiec za sobą ma już m.in. ryzykowną operację neurochirurgiczną, która niestety się nie powiodła. Kolejna odbyła się w sierpniu tego roku i kosztowała 101 940 złotych. Przeprowadził ją specjalista ze Stanów Zjednoczonych. Zabieg przebiegł pomyślnie, ale przed nimi kolejne wyzwanie - konieczna jest rehabilitacja w USA, wyceniona na 180 tys. złotych. Rodzice się nie poddają i wierzą, że kolejny raz się uda, a rehabilitacja będzie spełnieniem marzeń chłopca o samodzielnym chodzeniu. Łącznie, wraz z innymi darczyńcami, udało się nazbierać już ponad 85 tys. złotych.

Polecamy: Rocznicowe strzelanie, czyli Zawody pamięci kpt. Tadeusza Paolone [zdjęcia]

-Każdego kto chce pomóc tym uśmiechniętym, pełnym nadziei i niesamowicie radosnym chociaż niepełnosprawnym dzieciom prosimy o wsparcie finansowe na poniższe konto koniecznie z dopiskiem "Pomoc dla Kuby Mistarz" - informują strażacy z OSP Piekiełko

Do wpłat Krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689

Do wpłat zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697

Więcej informacji na stronach fundacji "ZBIERAMY RAZEM"

https://zbieramyrazem.org/podopieczni.html?view=cause&id=312-pierwsze-kroki-w-zyciu-kubusia-mistarz

Przed strażakami z OSP Piekiełko już wkrótce kolejna akcja charytatywna. Tym razem będzie to kolejna edycja pomocy rodakom na Ukrainie, którymi opiekują się siostry Nazaretanki.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: OSP Piekiełko