W czwartek 11 października w ZSTI w Mszanie Dolnej świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń.

Dyrektor Szkoły Andrzej Dębski w swoim przemówieniu zapewniał, że jest to święto wszystkich – całej społeczności szkolnej, które w tym roku ma szczególny wymiar – wpisuje się w jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jubileusz 50-lecia szkoły.

Polecamy: Będą dziękować za dar Jana Pawła II na najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić – podkreślał dyrektor dziękując nauczycielom za ich pasję, trud i pracę włożoną w wychowanie przyszłych absolwentów szkoły.

Czwartkowa obecność przedstawicieli Powiatu Limanowskiego - Mieczysława Urygi Wicestarosty oraz Artura Krzaka Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, który jest jedną z największych szkół w powiecie limanowskim, miała wymiar nie tylko symboliczny – wspólnego świętowania, ale także była okazją do wręczenia nauczycielom Nagród Starosty, Nagród Dyrektora ZSTI, a uczniom wyróżniającym się w nauce – Stypendiów Starosty Powiatu Limanowskiego.

Polecamy: Limanowski policjant reprezentantem Małopolski w ogólnopolskim konkursie

W roku w gronie stypendystów znaleźli się: Patrycja Głuch, Katarzyna Jurdyga, Gabriela Koza, Anna Krzan, Aleksandra Michorczyk, Julia Mucha, Bartłomiej Piekarczyk, Agnieszka Płachytka, Katarzyna Smaga, Justyna Ślósarz, Magdalena Śmieszek, Zuzanna Tromiczak i Justyna Zięba.

Jak głosi szkolna tradycja, Święto Edukacji Narodowej to także dzień nieoficjalnego ślubowania klas pierwszych, po którym następuje już podczas oficjalnego apelu uroczysty akt potwierdzenia woli przynależności do społeczności ZSTI. Jak co roku, pierwszoklasiści mieli za zadanie zmierzyć się z różnymi zabawami i konkursami, które miały na celu sprawdzenie umiejętności nowych uczniów szkoły.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: ZSTI Mszana Dolna