W poniedziałek, 8 października, w Gorlickim Centrum Kultury, odbyła się uroczysta gala finałowa XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2018. W czołówce znalazły się również drużyny sportowe z naszego regionu!

Turniej ten miał miejsce w dniach 26.05- 1.06.2018 r. na terenie całego kraju, a jego organizatorem była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku gospodarzem oraz współorganizatorem gali finałowej, na którą przybyli przedstawiciele samorządów z całej Małopolski było miasto Gorlice, laureat I miejsca w skali województwa w swojej kategorii. W województwie małopolskim turniej odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

Polecamy: Rekonstrukcja młyna i tartaku z Zasadnego zagościły w sądeckim skansenie [zdjęcia]

Galę finałową otworzyli Urszula Nowogórska – Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Podsumowania dokonała Zofia Czupryna przewodnicząca komisji konkursowej powołanej przy Zarządzie Wojewódzkim Małopolskiego TKKF , która jest również Honorowym Prezesa Małopolskiego TKKF.

Podczas gali oprócz Miast i Gmin, nagrodzeni zostali także mieszkańcy Gorlic - zwycięzcy konkurencji sportowych rozegranych w ramach wojewódzkiego finału Turnieju. W trakcie gali zaprezentował się Regionalny Zespół Tańca"Pogórzanie".

Polecamy: Oszuści kolejny raz zaatakowali. ZUS ostrzega klientów!

Gmina Tymbark zajęła III miejsce w województwie małopolskim w grupie II od 5 do 7,5 tys. mieszkańców, a w skali kraju IV miejsce. Puchar ,dyplom oraz gratulacje odebrał wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek oraz koordynator turnieju Barbara Janczy.

Wśród jednostek liczących od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców, drugą pozycję zajęło miasto Gorlice, trzecią - Krynica-Zdrój, zaś czwartą - gmina Limanowa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Tymbark, UMWM