Znamy najnowsze statystyki dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy. Jak się okazuje, w stosunku do sierpnia bezrobocie na Limanowszczyźnie nieco wzrosło. Zobacz szczegóły!

We wrześniu bieżącego roku liczba bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy, to 4204 osoby. W porównaniu do sierpnia liczba ta wzrosła o 21 osób. Optymistyczny pozostaje jednak fakt, iż w stosunku do września ubiegłego roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 635 osoby.

Polecamy: Wyprzedzając potrącił pieszego i uciekł. Miał 1,3 promila alkoholu!

Największy odsetek osób bezrobotnych we wrześniu stanowiły osoby długotrwale bezrobotne, zaliczane do będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Stanowią oni aż 49,6 proc. ogółu zarejestrowanych. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada jedynie 12,2 proc. osób.

Polecamy: OSP Tymbark ma już 140 lat! Zobacz ten jubileusz [zdjęcia]

We wrześniu z ewidencji osób bezrobotnych wyłączono w sumie 714 osób. Podobnie jak w miesiącach poprzednich najczęstszą przyczyną wyłączenia było podjęcie pracy (432 osoby). Aż 75,2 proc. to podjęcia pracy niesubsydiowanej tj. niewspieranej środkami Funduszu Pracy, takich jak m.in. prace interwencyjne, które podjęło 49 osób.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: PUP Limanowa