Start w wyborach samorządowych 2018, jeśli chodzi o fotel wójta gminy Mszana Dolna, zadeklarowało aż pięciu kandydatów. Zobacz szczegóły!

Stanowisko wójta gminy Mszana Dolna cieszy się największym zainteresowaniem w regionie, ponieważ tylko w tej gminie, kandydaturę zarejestrowało aż pięciu kandydatów.

Wśród nich jest obecnie urzędujący wójt Bolesław Żaba. Lata 2014-2018 to dla niego druga kadencja. W jesiennych wyborach samorządowych będzie ubiegać się o reelekcję. W samorządzie działa już od 31 lat jako sołtys, radny gminy, radny powiatowy, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego czy wójt. W 2014 roku uzyskał w drugiej turze wyborów 3 896 głosów, wygrywając z kontrkandydatem Tadeuszem Patalitą. Ma 62 lata. Prywatnie żonaty, ojciec trójki dzieci.

Polecamy: 2 potrącenia i 6 kolizji, czyli kolejny niespokojny weekend na drogach regionu

Kolejnym kandydatem na wójta gminy Mszana Dolna jest Piotr Doll z Lubomierza. Ma 50 lat i jest emerytowanym policjantem. Od trzech kadencji pełni funkcję radnego gminy Mszana Dolna. W latach 2007-2010 był sołtysem wsi Lubomierz. Jest także czynnym strażakiem OSP w Lubomierzu i jej honorowym prezesem. Prywatnie żonaty, ojciec dwóch córek.

O fotel wójta będzie ubiegać się także 62-letni Tadeusz Klimek z Kasiny Wielkiej. W wyborach samorządowych w 2014 roku ubiegał się o stanowisko burmistrza Mszany Dolnej. Od 2012 roku, przez trzy lata, pełnił funkcję Zastępcy Wójta Gminy Mszana Dolna. Były nauczyciel wychowania fizycznego w mszańskich szkołach. Piastował także stanowisko Wójta Gminy Lipnica Murowana. Prywatnie żonaty, ojciec dwóch córek.

Polecamy: OSP Olszówka ma już 70 lat. Zobacz ten jubileusz! [zdjęcia]

Kolejnym kandydatem jest Paweł Kucharzak - 33-letni mieszkaniec Mszany Górnej, startujący z własnego komitetu. Obecnie pracuje w Norwegii jako Team Leader. W jesiennych wyborach startuje z KWW "Nasza Gmina Mszana Dolna". Prywatnie żonaty, ma jednego syna.

Na liście kandydatów na stanowisko wójta gminy Mszana Dolna znajdziemy także Piotra Pajdzika. To 48-letni mieszkaniec Mszany Górnej, prowadzący własną agencję ubezpieczeniową w Mszanie Dolnej. W jesiennych wyborach startuje z KWW "Przyszłość-Jedność-Zgoda"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.