Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dobra jednym z punktów w porządku obrad było głosowanie nad przyjęciem rezolucji popierającej budowę linii Podłęże-Piekiełko i modernizację odcinka Chabówka-Nowy Sącz. Radni opowiedzieli się "za". Zobacz szczegóły!

Uchwała o podjęciu rezolucji popierającej inwestycję została przyjęta przez radnych jednogłośnie.

To pierwsza pozytywna rezolucja w sprawie modernizacji linii kolejowej. Jak już informowaliśmy, jakiś czas temu rezolucję w tej sprawie podjęła także gmina Limanowa. Radni gminy Limanowianin in">Limanowa opowiedzieli się jednak przeciwko tej inwestycji.

Polecamy: W gminie Dobra trzech kandydatów na wójta. Zobacz szczegóły!

Jak się dowiedzieliśmy, dla radnych gminy Dobra poparcie tej uchwały było oczywiste. Podkreślają oni, iż mieszkańcy są od dawna informowani przez wójta, chociażby na zebraniach wiejskich, o szczegółach tejże inwestycji.

W podjętej rezolucji możemy wyczytać, że "inwestycja ta ma strategiczne znaczenie dla naszego regionu. Nowa linia zapewni sprawniejszą komunikację w Małopolsce, lepszy i szybszy dojazd koleją w regiony atrakcyjne turystycznie (Tatry, Beskidy, Gorce) oraz podniesie atrakcyjność przemysłowo-gospodarczą Sądecczyzny, Limanowszczyzny i Podhala. Umożliwi stworzenie konkurencyjnych czasów przejazdu w stosunku do transportu drogowego w relacjach Kraków-Nowy Sącz/Zakopane, a zwiększenie udziału transportu kolejowego w Małopolsce przyczyni się do ograniczenia smogu, będącego jednym z największych problemów województwa".

Polecamy: Świdnik: samochód zjechał do przydrożnego rowu. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

-Cieszę się, że radni jednogłośnie opowiedzieli się za realizacją budowy i modernizacji linii kolejowej - inwestycji wyczekiwanej już od wielu lat. Budowa i modernizacja linii na tym odcinku przyniesie dla naszego regionu wiele korzyści, o czym powinny pamiętać także inne jednostki samorządowe w regionie. Jako gmina od lat aktywnie wspieramy inicjatywy związane z przywróceniem linii kolejowej w regionie oraz włączamy się w promocję tejże linii, współorganizując m.in. Galicyjskie Pikniki Kolejowe - mówi Jan Palki Przewodniczący Rady Gminy Dobra, zachęcając jednocześnie kolejne samorządy regionu do podejmowania tego typu inicjatyw, wspierających budowę i modernizację linii kolejowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.