Szpital w Limanowej może pochwalić się nowym sprzętem od WOŚP. Tym razem Oddział Noworodkowy i Patologii Noworodka otrzymał nowoczesne stanowisko do resuscytacji PANDA WARMER wraz z kardiomonitorem oraz nawilżaczem.

Jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny, który służy do zabezpieczenia funkcji życiowych noworodka, w szczególności wcześniaków. Posiada zintegrowany system wsparcia oddechowego, monitorowania czynności serca, saturacji krwi tętniczej oraz temperatury ciała.

Może być zastosowany bezpośrednio po urodzeniu dziecka do prowadzenia czynności resuscytacyjnych, jak również wykorzystywany w trakcie hospitalizacji noworodka. Sprzęt ten pozwoli podnieść jakość ratowania życia i leczenia małych pacjentów.

Polecamy: Trwa Wielki Odpust Limanowski. Zobacz relację z niedzielnych uroczystości! [zdjęcia/wideo]

Dzięki staraniom Dyrekcji Szpitala oraz wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Oddział Noworodkowy limanowskiego Szpitala jest wyposażony w nowoczesny sprzęt najwyższej jakości. Ponadto, do końca roku oddział dzięki darom od WOŚP, wzbogaci się o dodatkowy sprzęt w tym m.in. 2 inkubatory zamknięte, 3 kardiomonitory, 2 pulsoksymetry, lampy do fototerapii, bilirubinometr, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, 2 wagi elektroniczne, 3 pompy objętościowe, 4 pompy strzykawkowe oraz 1 ciepłe gniazdko.

Polecamy: Jurków: trwa zbiórka dla pogorzelców. Ogień strawił dorobek ich życia!

Przypomnijmy: 26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych (I i II-go stopnia referencyjności) poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Oddział Noworodkowy i Patologii Noworodka w Szpitalu Powiatowym w Limanowej posiada II stopień referencyjności. Rocznie rodzi się tutaj około 1 300 dzieci.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Szpital Limanowa