Nauczyciele biologii, przyrody i geografii ze szkół Powiatu Limanowskiego wzięli udział w konferencji edukacyjnej w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej społeczeństwa w Powiecie Limanowskim na rok 2018. Spotkanie odbyło się 14 września w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z Wicestarostą Mieczysławem Urygą oraz Członkiem Zarządu Agatą Ziębą. „Wszyscy wiemy jak ważne jest dla nas czyste powietrze. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania edukacyjne przyniosą wymierne efekty dla nas i przyszłych pokoleń – mówił Starosta, a następnie zaprosił nauczycieli do udziału w konferencji.

Polecamy: Trwa Wielki Odpust Limanowski. Zobacz relację z niedzielnych uroczystości! [wideo/zdjęcia]

Podczas konferencji prelekcje dotyczące ochrony powietrza pn.: „Źródła i skutki zanieczyszczeń powietrza” i „Ochrona powietrza w szkołach” przeprowadziła Sabina Kościsz. Na spotkaniu została także omówiona organizacja tegorocznej akcji sadzenia drzew w ramach „Święta drzewa”, która również została dofinansowana przez WFOŚiGW w Krakowie. Dodatkowo rozdano worki niezbędne do przeprowadzenia jesiennego „Sprzątania Świata”

Program edukacji ekologicznej społeczeństwa w Powiecie Limanowskim 2018 realizowany jest przez Powiatowe Centrum Ekologiczne Starostwa Powiatowego w Limanowej przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na zadanie realizowanego projektu składa się kampania ochrony powietrza skierowana do dzieci i młodzieży, obejmująca cykl prelekcji w szkołach, wydanie ulotek, plakatów oraz ekologicznych przyborów szkolnych, zakupienie jutowych toreb wielokrotnego użytku w celu zmniejszania wykorzystywania jednorazowych toreb foliowych w związku prawidłową gospodarką odpadami oraz szkolenia dla nauczycieli i pracowników jednostek samorządowych.

Polecamy: Jurków: trwa zbiórka dla pogorzelców. Ogień strawił ich dorobek życia!

Oprócz konferencji dla nauczycieli, oraz prelekcji dla młodzieży zostaną również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników jednostek administracyjnych zajmujących się ochroną środowiska.

Wszystkie te działania mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży na terenie powiatu limanowskiego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Starostwo Powiatowe Limanowa