W gminie Dobra trwa zbiórka pamiątek nawiązujących do walki mieszkańców o niepodległość. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury oraz redakcja portalu „Historia Dobrej” informują o przedłużeniu terminu akcji do końca października.

- Widząc rosnące zainteresowanie tą naszą akcją społeczną postanowiliśmy przedłużyć termin zbiórki pamiątek do 31 października. Mieszkańcom gminy dajemy tym samym możliwość jeszcze szerszego włączenia się w akcję i poszukania rodzinnych pamiątek, które mogliby nam wypożyczyć i pokazać szerszej społeczności – mówi historyk, Adrian Cieślik, współorganizator akcji, redaktor „Historii Dobrej”.

Polecamy: Dzięki zbiórce pomogli choremu rodzeństwu. Przed nimi kolejna akcja charytatywna!

Pamiątki można przynosić do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, do Biblioteki Publicznej oraz bezpośrednio do Adriana Cieślika. Z każdym, który chce coś przekazać, zostanie sporządzona umowa, tak by miał pewność, że pamiątki do niego wrócą. Szczegóły zbiórki, kontakty do organizatorów pokazujemy na załączonym plakacie.

Polecamy: Gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu? Zobacz listę

- Wśród przekazanych dotychczas pamiątek znaleźć można m. in. fotografie, dokumenty czy wspomnienia rodzinne spisane przez potomnych. Jedna pani przekazała monety z okresu zaraz po odzyskaniu niepodległości. Jest też ciekawe znalezisko w postaci pieczęci gromadzkiej wsi Porąbka z pierwszej połowy XIX w. – mówi Adrian Cieślik. I dodaje: Ale nic więcej nie zdradzam, zachęcam do włączenia się do akcji, a efekty zbiórki będzie można zobaczyć na wystawie już w drugiej połowie listopada.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.