Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Wysokiem. Zmodernizowany odcinek został oficjalnie odebrany i mieszkańcy mogą cieszyć się nawierzchnią o zupełnie nowej, lepszej kondycji.

Droga powiatowa na odcinku komunikacyjnym Brzezna – Brzezna Litacz – Wysokie na terenie miejscowości Wysokie, dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniom unijnym (63,63 proc.) z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2016 – 2020 w wysokości 1,7 mln zł uzyskała nowy wizerunek.

Polecamy: Ruszyło głosowanie w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Jakie zadania z regionu na liście?

W ubiegłym tygodniu w obecności władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz mieszkańców wsi Wysokie/ Gmina Limanowianin in">Limanowa – dokonano oficjalnego odbioru wykonanej nawierzchni drogi.

Zrealizowane roboty drogowe obejmowały odcinek długości 1,5 z dostosowaniem do parametrów odpowiadających drogom powiatowym szerokość jezdni 6 mb pobocza, odwodnienie i zapewnienie kategorii dla ruchu ciężkiego – KR3. Stara droga była w bardzo złym stanie technicznym, nie spełniała wymogów jak dla dróg powiatowych (szerokość ok 3 -3,5 mb) bez właściwego odwonienia, zniszczenia, liczne przełomy uniemożliwiające dogodny przejazd.

Polecamy: Niezwykłe kapłańskie jubileusze w Tymbarku [zdjęcia]

Wartość tej inwestycji, realizowanej w latach 2017 i 2018, to 3,5 mln złotych przy udziale środków powiatu i Nadleśnictwa Stary Sącz.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Starostwo Powiatowe Limanowa