W sobotę, 8 września, już po raz drugi odbyło się Beskidzkie Sursum Corda, czyli piesza górska pielgrzymka górami przez Jasień, Mogielicę, Łopień do Tymbarku. Wytrwali pątnicy pokonali aż 28 km przy niekoniecznie sprzyjających warunkach atmosferycznych!

W modlitewnej wędrówce w intencji Ojczyzny, która rozpoczęła się oo 8:30 przy Papieżówce, uczestniczyło łącznie 19 osób. Trasa rozpoczęła się przyjemnie, w jesiennych promieniach słońca.

Polecamy: Wzrost powołań w seminariach. Tarnów przoduje. Kryzys zażegnany?

Wędrówka wiodła przez Jasień, Mogielicę i Łopień, który uraczył pątników solidnym deszczem. Po długiej i wymagającej ze względu na pogodę wędrówce pielgrzymi ze śpiewem na ustach dotarli do Tymbarku, gdzie o godzinie 18:00 wspólnie wzięli udział w Mszy Świętej.

-Wędrówka górami nazwana SURSUM CORDA nie jest przypadkowa. W roku 1954 w lutym grupa osób wraz z Karolem Wojtyłą wędrowała z Tymbarku do Lubomierza-Rzek w Gorcach. A słowa już jako papieża "pilnujcie mi tych szlaków" zobowiązują. Pilnujemy tego szlaku i na uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Matki Bożej do Tymbarku wędrujemy. Wszystkim uczestnikom tej wędrówki serdecznie dziękuję jak również tym którzy duchowo nam towarzyszyli i dobrze życzyli. Miłośników górskich wędrówek, czcicieli Matki Bożej i miłujących św. Jana Pawła II już dziś zapraszamy za rok na ten piękny szlak papieski czyli BESKIDZKIE SURSUM CORDA - relacjonuje Andrzej Czernek

Polecamy: Ruszyło głosowanie w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Jakie zadania z regionu na liście?

W II edycji górskiej wędrówki pielgrzymowało łącznie 19 osób, w tym 9 kobiet i 10 mężczyzn z Limanowej, Trzciany, Starej Wsi, Słopnic, Podłopienia, Zamieścia, Tymbarku i Piekiełka.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[gallery ids="6281,6277,6285,6279,6282,6284,6278,6286,6276,6283,6280"]