39. Festiwal BAJDUREK: Młode talenty na scenie w Powiecie Limanowskim
Scena młodych talentów znów rozbłyśnie pełnym blaskiem! Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w 39. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. To niezwykła okazja, by młodzi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności, a także doskonały moment na rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Nie przegapcie szansy na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!
  1. 39. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbedzie się 16 lutego 2024 r.
  2. Cele festiwalu to prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych oraz rozwój wyobraźni i wrażliwości.
  3. Eliminacje konkursowe dla powiatu limanowskiego mają na celu wyłonienie najlepszych spektakli, które zaprezentują się na finale wojewódzkim.
  4. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży do 16 roku życia.
  5. Zgłoszenia należy dostarczyć do Limanowskiego Domu Kultury najpóźniej do 27 marca 2024 r.
  6. Eliminacje powiatowe odbędą się 16 kwietnia 2024 r. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
  7. Nagrody dla laureatów eliminacji powiatowych są współfinansowane przez Powiat Limanowski.
  8. Finał festiwalu zaplanowano na 11-13 czerwca 2024 roku w siedzibie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Festiwal BAJDUREK to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim święto kreatywności i pasji młodych ludzi do teatru. Uczestnictwo w nim stwarza niepowtarzalną okazję do zdobywania nowych doświadczeń, spotkań z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami-instruktorami. To czas, kiedy młodzi artyści mogą nie tylko pokazać swoje umiejętności, ale również znaleźć inspirację do dalszego rozwijania swoich pasji.

Ogólnopolskie rozgłosy i oklaski czekają na młodych aktorów z naszego powiatu. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do dokładnego przygotowania się do eliminacji – zarówno pod kątem artystycznym, jak i formalnym. Pamiętajcie, by wasze zgłoszenia były kompletne i zgodne z regulaminem, aby nic nie stało na przeszkodzie w drodze do festiwalowych sukcesów.

Finał, który odbędzie się w Nowym Sączu, stanowi nie tylko kulminację artystycznych zmagń, ale również możliwość prezentacji przed szerszą publicznością. To niezastąpiony moment dla wszystkich młodych artystów szukających swojego miejsca na teatralnych deskach. Niech 39. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK stanie się dla was szansą na spełnienie teatralnych marzeń!


Na podst. Powiat Limanowski