Powiat Limanowski: Rusza kwalifikacja wojskowa dla rocznika 2005
Przyszli obrońcy ojczyzny, zgłoście się! Młodzież urodzona w roku 2005, to teraz Wasza kolej, by sprawdzić swoją gotowość do obrony kraju. Poznajcie szczegóły nadchodzącej kwalifikacji wojskowej w powiecie limanowskim.
  • Termin kwalifikacji wojskowej dla osób urodzonych w 2005 roku.
  • Placówka odpowiedzialna za procedurę selekcyjną.
  • Adres, pod którym odbędą się badania kwalifikacyjne.

Od początku lutego do końca marca mieszkańcy Powiatu Limanowskiego będą mieli okazję stanąć przed Komisją, by udowodnić swoje predyspozycje do służby w szeregach Wojska Polskiego. Ta ważna inicjatywa, realizowana przez Wojskowe Centrum Rekrutacji z Nowego Sącza, to nie tylko obowiązek, ale i szansa na wykazanie się przed sobą i przed krajem.

Harmonogram kwalifikacji przewiduje jej rozpoczęcie 5 lutego, a zakończenie 20 marca tego samego roku. To czas, kiedy młodzi ludzie, którzy w tym roku obchodzą swoje 19. urodziny, zmierzą się z wyzwaniami testów sprawnościowych i psychologicznych.

Centrum rekrutacyjne wskazuje na Pisarzową jako miejsce, w którym odbędzie się cały proces. Dokładny adres to Świetlica Wiejska, położona tuż obok urokliwego cmentarza parafialnego, co może stać się swoistym symbolem przejścia młodych ludzi do kolejnego, dorosłego etapu życia, pełnego nowych obowiązków i wyzwań.

Proces kwalifikacji wojskowej jest nie tylko próbą fizycznych kompetencji, ale także testem charakteru i gotowości psychicznej do obrony wartości, które są fundamentem naszej wspólnoty narodowej. Niech ten czas stanie się dla Was, młodzi mieszkańcy powiatu, okazją do wykazania się i potwierdzenia swojej wartości jako przyszłych strażników naszego bezpieczeństwa.


Według informacji z: Powiat Limanowski