Od dzisiaj, 10 września, do 5 października trwa głosowanie w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jakie projekty z Limanowszczyzny znalazły się na liście? Zobacz, na jakie pomysły możemy głosować!

-Swój głos na jedno ze 150 zgłoszonych zadań oddać może każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 rok życia. W tym roku oprócz projektów miękkich i infrastrukturalnych pojawiły się także nowe inicjatywy, których do tej pory nie było – takie jak pilotaż małopolskiego programu in vitro czy budowa inteligentnych garaży rowerowych - informuje UMWM

Polecamy: Kolejny wypadek na quadzie. Kierowca uderzył w betonowy przepust

Łącznie z naszego subregionu Sądeckiego w tej edycji BO zgłoszonych zostało aż 15 zadań. Większość z nich ma charakter kulturalny.

Na liście ciekawych pomysłów dla naszego subregionu znajdziemy m.in. kino plenerowe w patriotycznej odsłonie wraz z inscenizacjami patriotycznymi, zakup strojów regionalnych dla grup folklorystycznych, warsztaty kulturalne z dziedzictwa kulturowego górali od Łącka i Kamienicy czy Studio Aktywnego Seniora - to tylko niektóre ze zgłoszonych zadań!

Polecamy: Niezwykłe kapłańskie jubileusze w Tymbarku [zdjęcia]

Oprócz zadań o charakterze kulturalnym na liście znajdziemy także te o charakterze prospołecznym, jak np. budowa chodnika w ciągu DW 968 w Lubomierzu.

Wszystkie zadania z 3. edycji BO Małopolska 2018 znajdziesz tutaj.

Na realizację zwycięskich inicjatyw obywatelskich w ramach trzeciej odsłony Budżetu Obywatelskiego Małopolski Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 mln złotych.

-Świadomość obywatelska w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważna. Ogromne zainteresowanie trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego udowadnia, że dysponowanie środkami publicznymi w ten sposób ma sens. Nic tak nie angażuje i nie inspiruje mieszkańców, jak praca dla dobra swojej małej ojczyzny. Choć głos na jedną ze 150 inicjatyw oddawać można prawie przez miesiąc, gorąco zachęcam wszystkich, by nie czekali na ostatnią chwilę i już dziś wybrali inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej przysłuży się lokalnej społeczności - mówi Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego

W tym roku każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia będzie mógł oddać jeden głos na wybrane przez siebie zadanie małe – czyli o zasięgu całego powiatu lub duże – o zasięgu subregionu. Co istotne, głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.

Głosować można internetowo, tradycyjnie bądź za pośrednictwem poczty. Dokładne informacje dostępne tutaj.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UMWM