Okazuje się, że model biznesowy, który polega na współpracy partnerskiej pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularny.

Samo pojęcie „franchising” nie jest znane nawet 80% Polakom, chociaż specjaliści coraz częściej zaznaczają zalety tego rodzaju biznesowej współpracy partnerskiej. Sprawdź już teraz, co to jest „franczyza” i czy w taki biznes warto inwestować?

Czym jest franchising?

Można śmiało powiedzieć, że franchising jest silnym wsparciem ze strony doświadczonego partnera biznesowego. To model zawodowy, który wiąże się ze współpracą, jakiej podstawą jest działalność na licencji. Oznacza to, że przedsiębiorca podpisując umowę z franczyzodawcą, może liczyć na swobodne korzystanie z wypracowanego przez niego brandu i wizerunku. Może też liczyć na wsparcie w zakresie współpracy z dostawcami i innymi kontrahentami na korzystnych warunkach, działania marketingowe i materiały promocyjne, jakie są zgodne z całościową strategią reklamową. Franczyzobiorca czerpie poniekąd zyski, dzięki działaniu w określonym, doskonale sprawdzonym już schemacie.

Kto powinien zainteresować się biznesem franczyzowym?

Biznes franczyzowy jest doskonałym sposobem na spory zarobek dla tych, którzy nie mają pomysłu na autorską działalność. To również świetna opcja dla osób, które nie chcą czekać na duże zyski. Okazuje się, że podejmując współpracę franczyzową, na zysk można liczyć już w pierwszym roku prowadzenia biznesu. W przypadku otwarcia autorskiej firmy ta staje się stabilna finansowo dopiero po kilku latach. Widać więc wyraźnie, że w tym zakresie o wiele bardziej opłacalny jest franchising. Oferty współpracy zgodnie z takim modelem biznesowym można znaleźć bez problemu w sieci. Co więcej, franczyza obecna jest już praktycznie w każdej branży. Największą popularnością cieszy się jednak nadal w gastronomii, sektorze ubezpieczeń oraz na rynku usług bankowych i w handlu.

Współpraca z franczyzodawcą jest też wskazana tym, którzy chcą prowadzić własny biznes, ale boją się ryzyka inwestycyjnego. Czy wiesz, że większość zakładanych działalności gospodarczych upada już w pierwszym roku funkcjonowania? Franczyza ogranicza takie ryzyko, ponieważ biznes bazuje na doświadczeniu i renomie sprawdzonej już firmy.

Artykuł powstał na podstawie informacji znalezionych na stronie: https://www.dus.net.pl/zostan,partnerem

Główne zalety modelu franczyzowego dla franczyzobiorcy

Wystarczy minimalna inwestycja finansowa, by móc cieszyć się szeregiem korzyści, jakie wynikają ze współpracy w ramach umowy franczyzowej. Do największych zalicza się:

  • uzyskanie licencji na działanie pod znaną marką,
  • korzystanie z „know how” franczyzodawcy,
  • pozytywny wizerunek działalności od początku jej powstania,
  • wsparcie w zakresie działań promocyjnych,
  • wsparcie w zakresie szukania lokalizacji prowadzenia działalności,
  • wsparcie w zakresie wyposażenia siedziby firmy czy punktu handlowego/usługowego.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., artykuł sponsorowany