Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Z tej okazji, 29 sierpnia w Nowym Sączu odbyła się pierwsza odprawa katechetyczna kapłanów diecezji tarnowskiej.

Odprawa katechetyczna miała miejsce w Nowym Sączu w Auli przy Bazylice św. Małgorzaty. Uczestniczyli w niej księża posługujący w rejonie nowosądeckim.

Polecamy: Zmiany w nowym roku szkolnym. Co zapowiada minister? [wideo]

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą brewiarzową. Następnie katecheci wysłuchali wykładu ks. dra Tadeusza Michalika pt. „Przemoc wobec dzieci i młodzieży, jej rodzaje i konsekwencje wynikające z prawa cywilnego i kościelnego”. Kolejny wykład przedstawił ks. dr Tomasz Lelito. „Kim jestem: katechetą czy nauczycielem religii? – takie pytanie należy sobie postawić u progu nowego roku szkolnego”.

Polecamy: Pokonają 700 km dla chorego Jasia. Finał w Nowym Sączu!

Kapłani mieli okazję do zgłębienia tematu katechezy w szkołach oraz poznania najnowszych priorytetów w tej kwestii. Jednym z nich była prezentacja nowego Katechizmu dla bierzmowanych oraz planu przygotowania kandydatów do bierzmowania wg programu diecezjalnego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. Diecezja Tarnowska