Po raz drugi Gmina Tymbark włącza się w akcję Narodowego Czytania. W tym roku zostanie odczytana powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".

W gminie Tymbark wydarzenie rozpocznie się 8 września o godzinie 10:00 w Bibliotece Publicznej. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu prosimy o zgłoszenia telefoniczne, do dnia 5 września, pod numerem telefonu: 18 33 25 680.

narodowe-czytanie-tymbark

Polecamy: Sarna wtargnęła na drogę. Kierowca na "podwójnym gazie"

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa.

Polecamy: To oni promują folklor regionu. Wśród wyróżnionych mistrz heligonki! [wideo]

W 2016 roku prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło UG Tymbark,