Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu dobiegły końca. W tym roku odpust ten miał wyjątkowy charakter. Obchodzono bowiem 25–lecie koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Punktem kulminacyjnym tygodniowych uroczystości odpustowych była Msza Święta sprawowana przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Niedzielne obchody odpustowe połączone były z Jubileuszem 25–lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Polecamy: Te komitety wyborcze 2018 zarejestrowano w regionie. Zobacz listę!

Rokrocznie Sanktuarium w Pasierbcu jest miejscem, do którego pielgrzymują pątnicy z powiatu limanowskiego, jak również sąsiednich powiatów, a nawet Polski. W tym roku na odpust przybyła prawie 400 osobowa piesza pielgrzymka z Bochni. Mimo niesprzyjającej pogody, niedzielne uroczystości zgromadziły tłumy pielgrzymów. Z okazji wyjątkowego jubileuszu na ręce ks. Bogdana Stelmacha – kustosza Sanktuarium w Pasierbcu życzenia i gratulacje przekazali także włodarze naszego powiatu:

-Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu jest miejscem kultu i duchowego rozwoju, a słynący łaskami obraz już od 25 lat niesie z sobą symbolikę pocieszenia i ukojenia. To właśnie u stóp Pasierbieckiej Matki Bożej pielgrzymi zostawiają swoje troski, cierpienia i prośby. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że na terenie powiatu limanowskiego znajduje się Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia – będącej dla wiernych oparciem i nadzieją w trudach codziennego życia – mówił Starosta Limanowski Jan Puchała, a następnie wraz z Przewodniczącym Rady Tomaszem Krupińskim i Wicestarostą Mieczysławem Urygą złożyli najlepsze życzenia dla wszystkich pielgrzymów i osób zaangażowanych w organizację uroczystości.

Polecamy: Utrudnienia na drodze powiatowej. Zobacz objazd i zdjęcia!

W tym roku swój jubileusz podczas odpustu w Pasierbcu obchodził także Gość Niedzielny. To właśnie 25 lat temu, podczas uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, pielgrzymi otrzymali pierwszy numer "Gościa Tarnowskiego".

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Oficjalny fanpage Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu