Informacje

29.09.2022

22 października br. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie promujące najnowszą książkę Pani Kariny Gamoń „Gdzie zmysły prysły”. To kolejna niezwykła publikacja z ilustracjami wykonanymi przez dzieci. Honorowy patronat nad książeczką objęli Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

„Gdzie zmysły prysły” to kolejna publikacja, która wprowadza najmłodszych w fascynujący świat medyczny – tym razem zabierając dzieci w świat zmysłów. W książeczce ludzkie zmysły przybierają postaci ludzkie i mają różne przygody, Pan Ucho ma zapalenie ucha, Pan Język zjada zepsute jedzenie a Pan Paluszek zapomina zawiadomić o tym, że odczuwa zimno. Zdarza się również, że zmysły… chowają się przed ludzkim ciałem, żeby sprawdzić jak sobie bez nich poradzi.. Książka jest niezwykle barwna. Odnajdziemy w niej ilustracje wykonane przez dzieci biorące udział w konkursie ogłoszonym przez autorkę w marcu bieżącego roku – który dotyczył wykonania ilustracji do książki.

Autorka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, ich opiekunów oraz zainteresowanych, którzy chcą poznać świat ludzkich zmysłów. Podczas spotkania promującego książkę każde dziecko biorące udział w konkursie otrzyma pamiątkowy dyplom. Przyznane zostaną również dwie nagrody specjalne od Pana Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego oraz Pana Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej. Po spotkaniu będzie również możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć oraz zakupu książki z dedykacją od autorki.

Źródło:szpitallimanowa.pl