Informacje

19.09.2022

Wyścig Górski Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, Memoriał im. Henryka Łasaka, Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT oraz Limanowianin in">Limanowa Forrest. To właśnie te wydarzenia organizowane na terenie Powiatu Limanowskiego mają tworzyć jedną, wspólną, silną markę sportową, która ubogaci ofertę wydarzeń towarzyszący III Igrzysk Europejskich.

12 września w siedzibie starostwa powiatowego w Limanowej marszałek województwa Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami Ziemi Limanowskiej. W rozmowach uczestniczyli prezes Auto Moto Klubu Limanowa, dyrektor Wyścigu Górskiego Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą Bogdan Pałka oraz zastępca dyrektora Wyścigu Iwona Windak, Powiat Limanowski reprezentowali: Starosta Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba oraz Członkowie Zarządu Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski.

Limanowianin in">Limanowa i wydarzenia sportowe tutaj organizowane mają ogromny potencjał. Podczas poniedziałkowego spotkania z samorządowcami przekazałem, że silna marka to silne przywództwo i konkretna decyzja. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się przygotować najpierw Igrzyska na światowym poziomie, a później utrzymywać sportowe emocje wśród mieszkańców regionu. W tym pomoże dobra organizacja tych czterech wydarzeń, które cyklicznie odbywają się na terenie powiatu limanowskiego – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Wyścig Górski Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą to impreza organizowana od 2009 roku, a od 2014 roku odbywa się w randze klasyfikacji do Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich. Memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Ten prestiżowy wyścig od lat jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Wyścig każdego roku cieszy się ogromną popularnością. Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT to wydarzenie dla miłośników ekstremalnej pieszej wędrówki górskiej. Długość trasy Kieratu liczy 100 km i przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego (start i meta znajduje się w Słopnicach). Limanowianin in">Limanowa FORREST to biegi górskie i nordic working. Jest to jedyny bieg górski w Polsce, w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie – nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny.

Źródło: malopolska.pl