Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku i Urząd Gminy w Tymbarku organizują konkurs internetowy wiedzy z zakresu Bitwy Warszawskiej.

Zasady są proste. Wystarczy, do 14 sierpnia, nadesłać odpowiedź na pytanie konkursowe, podane poniżej:

- Jednym z ważnych fragmentów Bitwy Warszawskiej było zdobycie 15 sierpnia sztabu 4. armii sowieckiej w Ciechanowie, a wraz z nim - kancelarii armii, magazynów i jednej z dwóch radiostacji, służących Sowietom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku. Kto zdobył sztab armii sowieckiej?

Polecamy: Wybudują pomnik na 100-lecie niepodległości Polski. Zobacz wizualizację! [zdjęcia]

Odpowiedzi trzeba przesłać na e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Trzy pierwsze osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi do dnia 14 sierpnia 2018 r. -zostaną nagrodzone nagrodami książkowymi ufundowanymi przez organizatorów.

Osoby biorące udział w konkursie proszone są o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego (po rozstrzygnięciu konkursu dane zostaną usunięte). Wyniki konkursu i lista zwycięzców opublikowana będzie na stronie Urzędu Gminy Tymbark.

Polecamy: Piknik patriotyczny i wspaniała rekonstrukcja historyczna w Tymbarku [zdjęcia/wideo]

Przypomnijmy, że Bitwa Warszawska (nazywana też cudem nad Wisłą) została stoczona w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej obchodzimy także święto Wojska Polskiego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło.fot. UG Tymbark