Ponad pół roku temu ks. Mirosław Gucwa został mianowany przez Papieża Franciszka biskupem diecezji Bouar w Afryce. W sobotę, podczas nabożeństwa fatimskiego w limanowskiej bazylice wierni świętowali diecezjalne uroczystości prymicyjne biskupa z Pisarzowej.

Biskup Mirosław już od ponad 25 lat z wielkim zaangażowaniem pracuje w diecezji Bouar. Jest orędownikiem dialogu religijnego oraz inicjatorem ruchów na rzecz pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej. Święcenia biskupie przyjął w lutym tego roku, z rąk nuncjusza apostolskiego w Republice Środkowoafrykańskiej Santiago De Wit Guzmán.

Polecamy: Ruszyła przebudowa boisk sportowych za ponad milion złotych

Biskup Mirosław Gucwa nie ukrywa, że jest bardzo związany z limanowską bazyliką oraz samą Limanową. Kapłan pochodzi z Pisarzowej w gminie Limanowa.

W sobotę, podczas nabożeństwa fatimskiego w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, licznie zgromadzeni wierni oraz duchowni dziękowali Bogu za dar święceń biskupich kapłana pochodzącego z Pisarzowej. Uroczystości przewodniczył, pochodzący z Limanowej, bp Andrzej Jeż.

Polecamy: Zamiast grzybów znalazł w lesie na Limanowszczyźnie...bombę!

Po prymicjach biskupich i nabożeństwie fatimskim bp Andrzej Jeż oraz bp Mirosław Gucwa przewodniczyli procesji różańcowej wokół rynku w Limanowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot./wideo: ks. Marian Kostrzewa/Diecezja Tarnowska