Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej po raz kolejny przeprowadziła letnią akcję: „Wakacyjne spotkania w bibliotece”.

-Każdego dnia pracy placówki, w godz. od 10.00 do 13.00, zapraszaliśmy dzieci ze szkoły podstawowej pozostające w wakacje w domu, aby wspólnie z nami spędziły swój wolny czas – informuje bibliotekarka.

Polecamy: Zasnęła za kierownicą? Miała sporo szczęścia! [zdjęcia]

W siedmiu spotkaniach uczestniczyło w sumie ponad 50 osób. Podczas wakacyjnego pobytu w książnicy dzieci tworzyły prace plastyczne; kolorowały i malowały. Korzystały również z różnych form zabaw, m. in. grały w gry planszowe, układały puzzle, sprawdzały swoje umiejętności w ”memory”, ”twisterze”, ”szalonym czole”, ”eurobusinessie”, odgadywaniu kalamburów, czy grze w „państwa - miasta”.

Polecamy: Biedronka wycofuje serię mrożonek. Mogą zwierać groźną bakterię!

-Nasi młodzi goście wracając do domów zabierali ze sobą kolorowe książki i czasopisma – zapas lektury na czas popołudniowy. Prace, które malowały dzieci, będą zdobić wnętrze biblioteki jako pamiątki tych beztroskich, wakacyjnych dni – dodaje kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: UG Mszana Dolna