Zakończył się Jubileuszowy 10. Wyścig Górski Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz pod Ostrą odbywający się na terenie powiatu limanowskiego od 27 do 29 lipca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim kibice i goście, dobre humory oraz prawdziwie sportowe emocje.

Podczas dwóch dni imprezy nie zabrakło samorządowców z terenu powiatu Limanowskiego, którzy wręczali nagrody zwycięzcom i dopingowali sportowców. Starostwo Powiatowe w Limanowej reprezentowali Jan Puchała – Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński – Przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu oraz Radni Powiatowi: Ewa Filipiak, Czesław Kawalec i Józef Pietrzak.

Jan-Puchała

Polecamy: Biedronka wycofuje dwie serie mrożonek. Mogą zawierać groźne bakterie

-Już 10 raz w powiecie limanowskim odbywa się Wyścig Górski, na który licznie przyjeżdżają zawodnicy, aby móc ścigać się na odcinku Stara Wieś – Ostra. To wydarzenie to wielka promocja dla naszego powiatu, który w tym czasie tak licznie odwiedzają turyści. Uczestnicy imprezy mogą przeżyć tutaj emocje, ale także podziwiać uroki powiatu limanowskiego, do którego przy tej okazji serdecznie zapraszam! – mówił podczas Wyścigu Starosta Limanowski Jan Puchała.

X-wyscig-gorski

Polecamy: Po południu zawyją syreny w całym powiecie. To wyjątkowy dzień!

Wśród polityków pochodzących z ziemi limanowskiej nie zabrakło Wiesława Janczyka – Posła na Sejm, oraz Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Samorządy z terenu powiatu limanowskiego reprezentowali Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Wójt Gminy Laskowa Piotr Stach, Wiceburmistrz Miasta Limanowa Wacław Zoń, Przewodniczący Rady Gminy Limanowianin in">Limanowa Stanisław Młyński.

Zwycięzcy pierwszego dnia trofea otrzymywali z rąk Wojciecha Włodarczyka Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego, natomiast w niedziele puchary wręczali Jan Puchała Starosta Limanowski i Mieczysław Uryga Wicestarosta.

Dokładna relacja z wyścigu oraz zdjęcia z poszczególnych dni imprezy dostępne w poprzednich artykułach:

Zobacz wideo z wyścigu:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.