W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu pośpimy godzinę dłużej - zobacz szczegóły!

W nocy z 27 na 28 października, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zegarki przestawimy z godziny 3 na godzinę 2 w nocy.

Polecamy: Policja szuka zaginionej 17-latki z Krakowa. Ostatni raz widziano ją w Limanowej!

W praktyce oznacza to, że zyskamy jedną godzinę snu. Kolejna zmiana - na czas letni, czeka nas dopiero w marcu. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Zgodnie z projektem Komisji Europejskiej, przedstawionym 26 października, państwa członkowskie nie będą już zobligowane do przestawiania wskazówek zegarków. Obowiązkowa zmiana czasu z zimowego na letni, która odbędzie się 31 marca 2019 roku, miałaby być już tą ostatnią.

Polecamy: Pomnik Piłsudskiego czeka już na niedzielne uroczystości [zdjęcia/sonda]

Po tym terminie kraje członkowskie mogłyby wybrać czas letni bądź zimowy. Jak zapewnia komisja, zmiany będą jeszcze koordynowane. Zgodę muszą wyrazić jeszcze Parlament Europejski i kraje członkowskie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.