Dobiegł końca nabór wniosków do Programu Grantowego w ramach Projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki”. Program Grantowy prowadzony przez Fundację Miejsc i ludzi Aktywnych i Stowarzyszenie Cumulus jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

O środki finansowe w wysokości do 10 tys. zł mogły się ubiegać organizacje pozarządowe zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wszystkie podmioty zainteresowane pozyskaniem dodatkowych pieniędzy na swoją działalność zostały zaproszone na warsztaty szkoleniowe dot. opracowania wniosków grantowych. Szkolenie przeprowadziły Olga Gałek – Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych oraz Justyna Jakubiak – specjalista ds. rozliczeń.

Polecamy: Aż 7 mln na drogę powiatową. Umowa podpisana!

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o zasadach ubiegania się o środki finansowe w ramach Programu Grantowego. W części praktycznej warsztatów uczyli się przygotowania projektu oraz budżetowania inicjatywy; przedstawili i omówili również przykładowe pomysły na inicjatywy w obszarze ES w kontekście ekonomizacji podmiotów ekonomii społecznej.

W szkoleniu przeprowadzonym w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna wzięli udział przedstawiciele istniejących na terenie Gminy organizacji pozarządowych oraz delegaci tych organizacji, które powstały w ramach kreacji marki miejsca.

Polecamy: PiS wychodzi do rolników. Jest Plan Dla Wsi [wideo]

Jaki będzie efekt tych działań dowiemy się z listy rankingowej wniosków dofinansowanych w ramach II Edycji (ewentualnie z listy rezerwowej) ogłoszonej na przełomie sierpnia i września 2018r.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: UG Mszana Dolna