Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej udzielili pomocy rodzicom, wiozącym do szpitala swojego synka, który prawdopodobnie zatruł się chlorem. Na sygnałach uprzywilejowania został przez policjantów przewieziony do szpitala.

Wczoraj, 2 sierpnia policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pełnili służbę na terenie miasta. Kilka minut po 17.00 w centrum Limanowej, obok radiowozu zatrzymał się pojazd, z którego mężczyzna krzyczał o pomoc.

Polecamy: Nie żyje Moniek Goldfinger - świadek likwidacji getta w Nowym Sączu

W trakcie krótkiej rozmowy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wiezie do szpitala swojego 4-letniego synka, który prawdopodobnie zatruł się chlorem. Mundurowi z uwagi na wzmożony ruch na terenie miasta oraz silne zdenerwowanie mężczyzny, który kierował samochodem natychmiast zabrali dziecko i jego matkę do radiowozu, a następnie „na sygnałach” przewieźli do szpitala.

Po przybyciu do placówki medycznej na dziecko i mamę czekała już pomoc. Lekarze stan chłopczyka określili jako zagrażający życiu. W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Polecamy: Ostatni Letni Koncert Kameralny już w tę niedzielę! Dobra zaprasza do zabytkowego kościoła

-Chłopczykowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkim rodzicom i opiekunom przypominamy, że w czasie urlopu szczególnie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech - mówi mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.