Jakie wiadomości warto czytać w wolnym czasie?

Internet to niezwykle obszerne i wartościowe źródło informacji. Wpisując frazę w wyszukiwarkę internetową można zetknąć się z dziesiątkami wyników nierzadko opisujących to samo. Zanim zaczniemy na poważnie interesować się biznesem, warto wyrobić w sobie pewne nawyki oraz przeprowadzić selekcję dotyczącą przeglądanych stron.

Przede wszystkim powinniśmy wprowadzić w codziennym grafiku czas na informacje biznesowe. Czytanie portali biznesowych powinno wejść nam w krew i stać się codzienną rutyną. Warto również nauczyć się tego, jak rozróżniać rzetelne źródła informacji od zwykłych internetowych brukowców.

Jak odróżnić wartościowe źródła od clickbaitu?

Wbrew pozorom znalezienie dobrych stron informacyjnych i regularne zapoznawanie się z ich treścią nie musi być trudne i czasochłonne. Bardzo często nie jest konieczny odrębny czas przeznaczony na informacje biznesowe. Wystarczy znaleźć chwilę w ciągu dnia, w których nie mamy w pełni wypełnionego grafiku. Przykładowo może to być podróż tramwajem do pracy. Dzięki temu wykorzystamy czas, który zwykle był w pewnym sensie marnowany. Wybierając źródła informacji biznesowych, należy zwrócić uwagę na to, kto jest ich autorem. Najlepiej jest wybierać te, które są tworzone przez specjalistów.

Należy również unikać tzw. clickbaitowych tytułów - jeśli artykuł budzi jakiekolwiek podejrzenia i brzmi niewiarygodnie, lepiej zweryfikować takie informacje w innym źródle.