W związku z 10. Wyścigiem Górskim – Limanowianin in">Limanowa ”Przełęcz pod Ostrą” od piątku 27 lipca do niedzieli 29 lipca zostanie zamknięta droga powiatowa nr K-1609 na odcinku Limanowianin in">Limanowa – Zalesie. Organizatorzy wyznaczyli objazdy.

Od 27 lipca (piątek) od godz. 16:00 do 15 lipca (sobota) godz. 6:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).

Od 28 lipca (sobota) od godz. 6:00 do 29 lipca (niedziela) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na Młyńczyska.

Polecamy: Gmina liczy straty. Wstępne ustalenia nie są optymistyczne [zdjęcia]

Od 28 lipca (sobota) od godz. 21:00 do 29 lipca (niedziela) do godz. 7:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).

Od 28 lipca (sobota) od godz. 7:00 do 28 lipca (niedziela) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na Młyńczyska.

Zostały wyznaczone objazdy dla w/w dróg przez Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowicę i Siekierczynę. Istnieje też krótsza alternatywa drogą Limanowa-Zamieście-Słopnice-Zalesie-Kamienica.

Dodatkowo 27 lipca w (piątek) zamknięta jest ulica Bronisława Czecha w Limanowej (od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do cmentarza).

Przed nami kolejna już 10 jubileuszowa edycja Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich Limanowa-Przełęcz pod Ostrą, która zapowiada się rekordowo pod każdym względem. Ta największa w regionie impreza motoryzacyjna, która wpisała się już w pejzaż wydarzeń odbywających się na terenie Powiatu Limanowskiego i ściąga corocznie tysiące kibiców nie tyko z kraju ale całej Europy.

Polecamy: 114 zawodników na liście jubileuszowego wyścigu. Zobacz atrakcje [zdjęcia]

-Powiat Limanowski jest od początku współorganizatorem i wspiera to spektakularne wydarzenie. Jedną z form wsparcia jest coroczne przygotowanie trasy wyścigu, poprzez dostosowanie jej do wymogów rozgrywania zawodów w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Dlatego chcę poinformować Państwa, że przed 10 jubileuszowym wyścigiem wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze powiatowej w miejscowości Stara Wieś o łącznej długości ok. 4 km, obejmująca m.in. 1,5 km odcinek na trasie wyścigu, jak również miejsca przygotowane pod park maszyn. To pozwoli spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy. Warto też dodać, że podobnie jak w latach poprzednich Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej wykonuje również szereg prac przygotowawczych, w tym m.in. czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie poziome-krawędziowe, a także prace naprawcze uszkodzonych barier energochłonnych. To wszystko sprawia, że trasa od lat uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych w Europie.Wyścig Górski Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, stał się wizytówką nie tylko naszego powiatu ale całego Regionu na arenie międzynarodowej. Zapraszam do Powiatu Limanowskiego, ponieważ podczas ostatniego weekendu lipcowego zagwarantujemy emocje sportowe na najwyższym poziomie. To właśnie u nas przeżyjecie Państwo niezapomniane chwile i poznacie smak adrenaliny. A szczególne miejsca, zachwycą Was nie tylko pięknem krajobrazu, wspaniałą przyrodą i zabytkami, ale także żywą tradycją i gościnnością ludzi, którzy tutaj żyją - mówi starosta Jan Puchała

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.