Dostawa wody z wodociągu miasta Limanowianin in">Limanowa została już wznowiona. Nadal pozostaje bez wody część mieszkańców Dobrej.

Jak informowaliśmy w godzinach wieczornych, z powodu awarii na ujęciu wody, oraz miejskiej stacji uzdatniania wody, od wczoraj mieszkańcy Limanowej pozostawali bez wody w kranach. Dzisiaj w godzinach porannych dostawa wody została wznowiona.

Polecamy: Ponad 150 interwencji, ewakuacje. Dzisiaj kolejne podtopienia. Najgorzej w Zasadnem i Kamienicy [wideo/zdjęcia]

-Informujemy, że dostawa wody z ujęcia do Miasta została wznowiona. Trwa sukcesywne uruchamianie pompowni strefowych. Dalszy rozwój sytuacji będzie uzależniony od ustania opadów deszczu w dorzeczu Łososiny powyżej ujęcia wody - czytamy na stronie Miejskiego Zakładu Gospodarku Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej.

Nadal część mieszkańców Dobrej pozostaje bez z powodu awarii wodociągu numer 2. Naprawa uszkodzonego wodociągu może potrwać cały dzień.

Polecamy: (Aktualizacja)Wielka woda na Limanowszczyźnie. Zobacz nagrania [wideo]

Z powodu ulewnego deszczu sytuacja w całym powiecie jest bardzo ciężka. Wciąż obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. OSP Limanowa/W.Rusin