Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje kolejną, czyli IX edycję Konkursu im. Zosi Smreczyńskiej, w tym roku w nieco innej odsłonie: w formie online. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Listy do taty”.

Zosia, która tak wcześnie została sierotą, wychowywana przez ciotkę w Zakopanem, z ojcem widywała się rzadko, za to prowadziła z nim bogatą korespondencję. W 1921 r. tak pisała z Zakopanego: „Niech tatuś przyjedzie, mnie tak tęskno za Wami, za Porębą.” Zachęcamy, by podjąć literackie wyzwanie i napisać list do taty. Tato, tatuś, ojczulek – to słowo niesie wiele skrywanych emocji i uczuć. Może go już z nami nie ma, może za nim tęsknimy, może przebywa za granicą, a być może w liście łatwiej będzie napisać to, co trudno wyrazić słowami… Inspiracji poszukajmy w sobie i wokół siebie, wystarczy tylko chwila i kartka papieru…

W czasie, gdy coraz bardziej odchodzimy od słowa pisanego i skupiamy się na zwięzłych przekazach sloganowych, zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania literackiego i spróbowania swych sił w tegorocznej edycji!

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Powiatu Limanowskiego:

  • uczniowie klas V – VIII szkół podstawowych;
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych;
  • dorośli.

Prace wraz z wymaganymi załącznikami w formie scanu należy nadsyłać do końca października na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 18 3372140 wew. 109 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATORZY

1. Powiat Limanowski

2. Burmistrz Miasta Limanowa

3. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Honorowy Patronat:

Starosta Limanowski

Burmistrza Miasta Limanowa

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY