Powiat Limanowski, już po raz czwarty z rzędu, otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Dzięki temu możliwa będzie realizacja projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Limanowskim”.

W ramach projektu planowana jest modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach znajdujących się na drogach powiatowych z wyposażeniem w system aktywnej informacji. Prace będą obejmować wykonanie nowych elementów oznakowania i wymianę oznakowania niekonwencjonalnego na przejściach dla pieszych w siedmiu lokalizacjach na terenie Powiatu Limanowskiego.

Polecamy: Limanowianin in">Limanowa pamięta o Wołyniu. Krzyż pamięci stanął obok bazyliki [zdjęcia]

Miejsca, w których będą prowadzone prace to:

  • 1545 K Podegrodzie – Mokra Wieś – Stronie – Jastrzębie w m. Łukowica w km. 10+735
  • 1551 K Limanowianin in">Limanowa – Chełmiec w m. Męcina w km. 10+699
  • 1579 K Siekierczyna – Naszacowice w m. Przyszowa w km. 5+507
  • 1580 K Zalesie – Jadamwola – Olszana w m. Jastrzębie w km. 8+561
  • 1615 K Mszana Górna – Wilczyce w m. Łętowe w km. 2+820
  • 1619 K Tarnawa – Stare Rybie – Rupniów w m. Nowe Rybie w km. 6+348
  • 1622 K Dąbie – Szczyrzyc – Dobra w m. Szczyrzyc w km. 7+360
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Limanowej, Stowarzyszeniem Auto Moto Klub w Limanowej, Powiatowym Zarządem Dróg w Limanowej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Polecamy: Znamy nazwiska powołanych urzędników wyborczych. Zobacz listę dla Limanowszczyzny

Dodatkowo, owocem projektu będą materiały odblaskowe, dystrybuowane przez Komendę Powiatową Policji w Limanowej. Zakupionych zostanie również 100 sztuk apteczek, które wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przekazane będą opiekunom grup w szkołach średnich.

Projekt będzie realizowany w okresie od lipca do grudnia 2018 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 100 tys. zł. Poziom dofinansowania to 80%.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.