Widok na starostwo powiatowe w limanowej - wejście główne

Informujemy, że od 1 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Limanowej przywróciło pełną bezpośrednią obsługę klientów.

Jednak mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników, na terenie urzędu obowiązują następujące zasady:

– dezynfekcja rąk przy wejściu,

– obowiązek zakrywania ust i nosa,

– zachowanie 2 m odległości od innych osób.

Prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum oraz załatwianie jak największej ilości spraw przy jednej wizycie. Sprawy, które nie wymagają Państwa bezpośredniej obecności w urzędzie, prosimy załatwiać telefonicznie, mailowo lub za pomocą korespondencji tradycyjnej.

W pokojach bezpośrednio obsługujących klientów może przebywać wyłącznie jeden klient. Na korytarzu zostały wyznaczone miejsca dla oczekujących. W każdej przestrzeni budynku Starostwa prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego pomiędzy sobą.

W celu zwiększenia Państwa bezpieczeństwa oraz uniknięcia kolejek i ograniczenia czasu oczekiwania na miejscu, zalecamy wcześniejsze uzgadnianie – telefoniczne lub mailowe – terminu osobistej wizyty w urzędzie.

Wydział Komunikacji i Transportu informuję, że sprawy związane z rejestracją pojazdów są załatwiane po wcześniejszym umówieniu się na wizytę poprzez elektroniczny system kolejkowy. Dodatkowo sprawy związane z wydaniem prawa jazdy, odbiorem stałego dowodu rejestracyjnego oraz sprawy z zakresu transportu drogowego załatwiane są niezwłocznie.

Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru informuje, że od 01.06.2020 obsługa geodetów, będzie prowadzona w pokoju 217 (archiwum) w godzinach pracy urzędu. Odwołane zostają więc przyjęcia wg harmonogramu ustalonego w marcu br.

Prosimy o dokonywanie płatności drogą elektroniczną.