II miejsce w konkursie organizowanym przed Urząd Marszałkowski zajęło Sołectwo Pasierbiec. W konkursie na " Najpiękniejszą małopolską wieś" zostały docenione walory wsi, znanej najbardziej z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Polecamy: Trzynasty Festyn Parafialny w Słopnicach. Andrzej Rosiewicz gwiazdą wieczoru! [zdjęcia]

Nie tylko znane w całym świecie Sanktuarium, ale także zabytkowy drewniany kościół i wspaniałe widoki to walory miejscowości Pasierbiec w gminie Limanowa. Dzięki zajęciu II miejsca w konkursie sołectwo na swój dalszy rozwój otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego 50 tys zł. nagrody.

Polecamy: „Nie o zemstę lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”. A czy Ty pamiętasz?

-Po złożeniu stosownego wniosku najpierw miała miejsce jego ocena formalna, a po niej ocena merytoryczna, gdzie specjalnie powołana w tym celu Komisja brała pod uwagę m.in.: liczba i jakość inicjatyw wpływających na stan i utrzymanie kubaturowych obiektów publicznych i ich otoczenia, liczba i jakość inicjatyw wpływających na stan i utrzymanie otwartych terenów publicznych służących lokalnej społeczności. liczba i jakość inicjatyw związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego oraz funkcjonowaniem małej architektury, a także inicjatywy dotyczące ładu przestrzennego na posesjach prywatnych. Następnie trzecim i ostatnim etapem była wizja lokalna na miejscu celem potwierdzenia przedstawionych we wniosku danych. Przybyłej Komisji oprócz gospodarza terenu sołtys - Marii Twaróg towarzyszyli także gospodarz gminy Wójt - Władysław Pazdan oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska - czytamy na stronie Gminy Limanowa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Limanowa