Do wypadku z udziałem dwóch pojazdów doszło w piątek, 29.06 w Tymbarku. W wyniku zderzenia czołowego poszkodowane zostały 2 osoby. Na miejscu odbywał się ruch wahadłowy. Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29.06 w Tymbarku, w okolicach rynku. Czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy - samochód osobowy Volkswagen z busem marki Ford. Kierowca Forda stracił panowanie nad pojazdem i na łuku wypadł z drogi.

Zobacz także: Gorąco na scenie, smacznie na talerzu! VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego za nami!

policja Limanowa

-W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały przewiezione do szpitala w Limanowej. Nie poniosły jednak poważnych obrażeń i po badaniach zostały zwolnione do domu - informuje oficer dyżurny PSP Limanowa

Jak informuje policja, 23-letni sprawca kolizji tuż po zdarzeniu oddalił się z miejsca i po niespełna godzinie wrócił. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do badań i zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto Sąd wymierza zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na nie mniej niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości minimum 5 tysięcy złotych.

Zobacz także: ZUS rozpoczął akcję wysyłki ważnych listów. Kto w gronie adresatów?

OSP Tymbark

Na miejscu działały OSP Tymbark, JRG Limanowianin in">Limanowa oraz karetka i policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz usunęli pojazdy i powstałe na drodze przecieki. Ruch odbywał się wahadłowo.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. OSP Tymbark