27 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu Limanowskiego. Jednym z głównym jej punktów była kwestia udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu. Jak zagłosowali radni?

Po przedstawieniu wniosku Komisji Rewizyjnej oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej Rada Powiatu Limanowskiego podjęła głosowanie w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium za wykonanie budżetu powiatu za rok 2017 rok.

Jan-Puchała

Radni w Komisjach Stałych zostali zapoznani z uzasadnieniem wniosku Komisji Rewizyjnej Powiatu Limanowskiego w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu. Nie bez znaczenia był fakt, że za rok 2017 została wypracowana nadwyżka operacyjna w budżecie opiewająca na prawie 17 mln złotych oraz nadwyżka budżetowa w kwocie 850 tys. złotych.

Zobacz także: O inwestycjach, bolączkach mieszkańców i nie tylko z Zastępcą Wójta Gminy Mszana Dolna Katarzyną Szybiak [wywiad]

Praca Zarządu została pozytywnie oceniona przez większość radnych. Za przyjęciem uchwały o udzieleniu absolutorium było 19 z obecnych 21 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, a jedna była przeciw.

rada-powiatu-limanowskiego

-Przy głosowaniu nad udzieleniem absolutorium istotą jest sprawa wykonania budżetu, która została oceniona pozytywnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową. To m.in. właśnie dlatego tak wygląda wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium - mówił podczas obrad Tadeusz Kubowicz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Limanowskiego

Zobacz także: Kontrola autokarów przed wycieczką - gdzie najbliższy punkt dla mieszkańców Limanowszczyzny?

We wcześniejszym punkcie obrad radni mogli zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Limanowskiego.

sesja-rady-powiatu-limanowskiego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.