W przerwie od emocji związanych z mundialem w Rosji, młodzież z Tymbarku wzięła udział w turnieju piłki nożnej rozgrywanym na boisku Orlik. Zwycięską drużyną okazał się zespół Senegalu - nawiązujący do nazwy rywali grupowych Polski podczas mundialu w Rosji.

Impreza została zorganizowana przy współpracy Urzędu Gminy Tymbark i Wojciecha Tajdusia animatora sportu. W zawodach udział wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy po 3 zespoły.

Polecamy: Oddział Dziecięcy w limanowskim szpitalu ma nową, bajeczną odsłonę [Zdjęcia]

-Po rozgrywkach grupowych odbyła sie faza pucharowa, która zadecydowała o ostatecznej klasyfikacji pierwszego wakacyjnego turnieju piłkarskiego w Tymbarku – mówi Wojciech Tajduś, współorganizator turnieju.

Zwyciężył zespół Senegalu, który wystąpił w następującym składzie: Konrad Mrózek, Krzysztof Toporkiewicz, Seweryn Faron, Kamil Mrózek, Szymon Majeran, Grzegorz Król. Zawodnicy Senegalu również zgarnęli indywidualne wyróżnienia. Statuetki otrzymali: Konrad Mrózek (najlepszy bramkarz) oraz Krzysztof Toporkiewicz (najlepszy strzelec). Zawody prowadził sędzia Mieczysław Kubatek, były napastnik trzecioligowego KS Tymbark.

Polecamy: Będzie nowoczesny obiekt dla sympatyków sportu. Inwestycja warta ponad 1 mln zł [zdjęcia]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Tymbark