4 czerwca na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona została akcja "Trzeźwy poranek". Kontrole miały wyeliminować kierowców, którzy wciąż wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jakie są efekty akcji i ilu kierowców udało się przyłapać na gorącym uczynku?

Akcję przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej. Łącznie zostało skontrolowanych aż 371 kierowców. Jak się okazało, dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: Zostałeś rodzicem? Już możesz zarejestrować dziecko bez wychodzenia z domu! [Wideo]

Kierującym na "podwójnym gazie" okazał się 42-letni kierowca opla corsy. W wydychanym powietrzu miał 1,78 promila. Nietrzeźwy okazał się także kierujący rowerem, który w wydychanym powietrzu miał 0,35 promila alkoholu.

Celem akcji tego typu jest eliminacja kierowców, którzy lekceważą wszelkie przepisy i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Zobacz także: Dotacje na sprzęt dla OSP. Które z naszych jednostek dostały pieniądze?

-Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku. Przypominamy, że każda osoba, która nie jest pewna swojego stanu trzeźwości, może przyjść i zbadać się za pomocą samoobsługowych alkomatów, które znajdują się w poczekalniach w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej oraz w Komisariacie Policji w Tymbarku - informuje limanowska policja

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.