Czternaście par małżeńskich z terenu Gminy Słopnice świętowało 30 stycznia 2019 r. „Złote Gody” czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zobacz szczegóły!

Na zaproszenie Gminy Słopnice dostojni jubilaci najpierw wzięli udział we wspólnej mszy świętej, a potem w spotkaniu okolicznościowym. Obchody tego wyjątkowego jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych koncelebrowana przez proboszczów: ks. Stanisława Kumiegę, ks. Jana Gniewka oraz ks. seniora Mariana Kaima. W wydarzeniu jubilatom towarzyszyli również najbliżsi.

Polecamy: Zderzenie osobówki z karetką. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

Podczas uroczystości małżonkowie z 50-letni stażem zostali odznaczeni przez Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP oraz otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Słopnice – Józefa Bednarczyka. Proboszczowie ks. Jan Gniewek i ks. Stanisław Kumiega przekazali wyjątkowe życzenia i błogosławieństwo skierowane do nich przez Biskupa Ordynariusza – Andrzeja Jeża. Gratulacje, życzenia i kwiaty na ręce małżonków złożyła również Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Zofia Mrózek oraz Zastępca Kierownika USC – Krystyna Wikar. W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Gminy Maria Nowak oraz Skarbnik Jan Więcek.

Jubilaci obejrzeli występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach. Dedykowany przez nich koncert życzeń podkreślił wyjątkowość uroczystości i wprowadził w miłą atmosferę. Świętowanie „Złotych Godów” zakończył toast, wspólny obiad i rozmowy połączone z wspomnieniami sprzed lat.

Polecamy: OSP podsumowało miniony rok i przyjęło młodych adeptów do straży

Złoty Jubileusz obchodziły następujące pary małżeńskie: Anna i Stanisław Florkowie, Józefa i Tadeusz Florkowie, Maria i Stanisław Gancarczykowie, Janina i Andrzej Kęskowie, Maria i Józef Kęskowie, Maria i Jan Michalscy, Helena i Kazimierz Nowakowie, Irena i Jan Nowakowie, Helena i Władysław Pachowie, Anna i Zygmunt Pierzchałowie, Irena i Andrzej Ryzowie, Anna i Kazimierz Tomerowie, Irena i Stanisław Wojtasowie, Maria i Stanisław Woźniakowie.

Wszystkim jubilatom życzymy, długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UG Słopnice