15 października 2018 roku, na terenie Małopolski zostały przeprowadzone kolejne działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów i pojazdów ciężarowych.

W czasie jednodniowych działań policjanci skontrolowali 2174 pojazdy, w tym ponad 1000 samochodów ciężarowych oraz 182 busy i autobusy. Ujawniono 242 naruszenia związane ze złym stanem technicznym kontrolowanych w czasie akcji pojazdów, a w 25 przypadkach nie dopuszczono do dalszej jazdy.

Polecamy: Radni Powiatu Limanowskiego podsumowali mijającą kadencję [zdjęcia]

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów - czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców.

Polecamy: Ciężarówka potrąciła 11-latka. Chłopiec zabrany do szpitala

Podczas każdej kontroli badano stan trzeźwości kierującego. W trakcie działań ujawniono 10 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: KWP Kraków