W środę, 10 października, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych". Zwycięzcą został podkom. Krzysztof Zapała.

W rywalizacji uczestniczyło 19 funkcjonariuszy z 19 KPP/KMP województwa małopolskiego. W konkurencji „TEST WIEDZY” z zakresu znajomości przepisów w szczególności ustaw: kw, kpw, kk, kpk, prawo o ruchu drogowym - zwyciężył reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Limanowej podkom. Krzysztof Zapała.

Polecamy: Na mężczyznę w wykopie osunęła się ziemia. Niestety, nie udało się go uratować

W konkurencji „TEST WIEDZY” dotyczący rozwiązywania kazusów z materialnego prawa wykroczeń - zwyciężyła reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Gorlicach podinsp. Małgorzata Zawadowicz.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:

  • I miejsce – podkom. Krzysztof ZAPAŁA - Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
  • II miejsce - asp. Janusz ZIELIŃSKI – Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
  • III miejsce – asp. Anna BIBRZYCKA – Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
W finale I. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych" , który odbędzie się w dniach 19-20 listopada w CSP w Legionowie, garnizon małopolski będzie reprezentował zwycięzca klasyfikacji generalnej podkom. Krzysztof Zapała.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. KPP Limanowa