W niedzielę, 7 października w Limanowej policjanci z całej diecezji uczcili święto swojego patrona - św. Michała Archanioła. Zobacz szczegóły uroczystości!

Uroczystą Mszę Świętą, odprawioną w intencji policjantów, pracowników Policji i emerytów policyjnych oraz członków ich rodzin celebrował m.in. bp. Leszek Leszkiewicz, ks. prof. dr hab. Stanisław Sojka - Diecezjalny Duszpasterz Policji oraz jego zastępca ks. dr Kazimierz Fąfara.

Polecamy: Dobra czy najlepsza? Gmina w pierwszej dziesiątce rankingu Rzeczpospolitej! [zdjęcia]

W uroczystości uczestniczyli komendanci miejscy i powiatowi jednostek znajdujących się na terenie diecezji tarnowskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz przedstawicielce instytucji współpracujących z Policją, a także funkcjonariusze i pracownicy Policji z Komendy Powiatowej w Limanowej. Na nabożeństwie nie zabrakło również pocztów sztandarowych reprezentujące jednostki Policji oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej, przedstawicieli JS nr 2007 „Strzelec” z Tymbarku oraz uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.

Polecamy: Ten wyjazd może uratować komuś życie, a kierowcy ignorują zakaz [zdjęcia]

Ksiądz Biskup Leszek podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną służbę oraz modlił się o potrzebne łaski w czasie codziennej trudnej służby. Po Mszy Świętej odbyła się druga część spotkania, w trakcie której insp. Dariusz Urbanik Komendant Powiatowy Policji w Limanowej podziękował w imieniu swoim oraz współorganizatorów za wspólna modlitwę oraz za liczne przybycie, a następnie wręczył gościom upominki w formie ikon z wizerunkami świętego Michała Archanioła.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., żródło/fot. KPP Limanowa