Ranking Samorządów Rzeczpospolitej organizowany jest już od 14 lat. Znamy wyniki tegorocznej edycji. W pierwszej dziesiątce znalazła się gmina Dobra! Zobacz szczegóły.

Dzisiaj, 8 października, miało miejsce wręczenie nagród XIV edycji Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Wśród pierwszej dziesiątki najlepszych gmin wiejskich, plasując się na 9. miejscu spośród 1555 zgłoszonych samorządów, znalazła się gmina Dobra! Prestiżowe wyróżnienie odebrał wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn.

Polecamy: Ten wyjazd może uratować komuś życie, a kierowcy ignorują zakaz [zdjęcia]

 

-To wyjątkowy ranking, bo bierze pod uwagę ok. 50 różnych kryteriów w czterech grupach: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa, jakość zarządzania. Z małopolski w pierwszej dziesiątce, oprócz naszej gminy, znalazły się też Zielonki na miejscu 8, Wielka Wieś na miejscu 6 i Zabierzów na miejscu 5. Gmina Dobra na miejscu 9. Cieszę się, że mogłem odebrać to wyjątkowe wyróżnienie w imieniu społeczności naszej gminy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, za inspirację i wsparcie, radnym za umiejętność dochodzenia do kompromisu – rzecz niezwykle cenna i rzadka dzisiaj. Szczególnie też dziękuję moim współpracownikom, za profesjonalizm i serce jakie wkładają w swoją pracę, choć pewnie nie zawsze to widać na zewnątrz - mówi dla nas Benedykt Węgrzyn

Polecamy: 25-lecie reaktywacji ZS Strzelec Tymbark – zobacz ten Jubileusz! [zdjęcia]

W rankingu gazety "Rzeczpospolita" wyłaniane są co roku samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. W tegorocznej edycji pod uwagę brane było aż 50 wskaźników.

Samorządy oceniane są przez specjalistów, wśród których znajdziemy m.in. Jerzego Buzka - byłego premiera RP, Bogusława Chrabotę redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" czy Teresę Czerwińską Minister Finansów.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.