Minionego weekendu na pewno nie można zaliczyć do spokojnych pod względem zdarzeń na drodze. Zaledwie w dwa dni miało miejsce aż 9 kolizji, m.in. z udziałem motocyklistów i pieszych. Zobacz szczegóły!

Seria weekendowych kolizji rozpoczęła się już w sobotni poranek. Jak informowaliśmy, na DK 28 w Podłopieniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca Seatem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na jezdni, utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadący z przeciwnego kierunku jazdy pojazd marki VW, który to następnie uderzył w barierę energochłonną.

Polecamy: Jurków: trwa zbiórka dla pogorzelców. Ogień strawił ich dorobek życia!

Zaledwie 15 minut później w Dobrej doszło do potrącenia pieszego. 61-latek wtargnął prosto pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i został ukarany mandatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godz. 12:45 w Limanowej na ulicy Tarnowskiej. 54-letni kierujący pojazdem marki Ford Fiesta w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych na łuku drogi w prawo utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi uderzył w drzewo i doprowadził do wywrócenia pojazdu na bok. Kierujący nie doznał obrażeń.

O 12:50 do kolizji doszło także w Mszanie Dolnej, gdzie na ul. Kolbego kierujący pojazdem marki Fiat Sedici podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się kierującemu pojazdem marki VW Passat doprowadzając do zderzenia obu pojazdów.

Serię sobotnich kolizji zakończyło zdarzenie w Zbludzy, gdzie o godz. 16:00 26-letni kierujący motocyklem marki KTM poruszając się wraz z małoletnim pasażerem podczas manewru wymijania, zjechał z jezdni na prawe pobocze drogi gdzie utracił równowagę i doprowadził do przewrócenia się pojazdu. W wyniku zdarzenia do szpitala został zabrany 6-letni pasażer, który doznał lekkich obrażeń ciała. Kierujący był trzeźwy.

Polecamy: Trwa Wielki Odpust Limanowski. Zobacz relację z niedzielnych uroczystości! [wideo/zdjęcia]

Pierwsze z niedzielnych zdarzeń na drodze powiatu miało miejsce już o 1:00 w nocy. Jak informowaliśmy, w Kamienicy 18-letni kierujący pojazdem marki Skoda fabia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył tyłem pojazdu w przystanek autobusowy, a następnie w ogrodzenie przy posesji. Kierujący był trzeźwy. Wraz z nim podróżowało 2 pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Nikt nie doznał poważnych obrażeń. 18-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Kolejna niedzielna kolizja miała miejsce również w Kamienicy, gdzie o godz. 9:10 38-letni kierujący pojazdem marki VW Sharan nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej przewrócenia. Na szczęście 82-latce nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem.

O godz. 14:30 w miejscowości Tymbark 18-letni kierujący motorowerem marki Honda na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do w wyniku, czego wpadł w poślizg doprowadzając do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku ruchu kierującym pojazdem marki Peugeot 308. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

Ostatnie weekendowe zdarzenie to groźnie wyglądająca kolizja z motocyklem na drodze wojewódzkiej w Laskowej, o której informowaliśmy czytelników. O godz. 17:20 kierujący motocyklem marki BMW w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, na łuku drogi w prawo utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do zderzenia bocznego z kierująca pojazdem marki VW Sharan. Sprawca został ukarany mandatem.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. nr 3: OSP Kamienica