Wielkie święto dzieci w Parku Miejskim w Limanowej
W miniony weekend Park Miejski stał się centrum rozrywki dla dzieci i ich rodzin. 2 czerwca odbyły się tam obchody Dnia Dziecka, które przyciągnęły liczne tłumy. Limanowski Dom Kultury, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta, zadbał o bogaty program pełen atrakcji.
  1. Mnóstwo zabaw i warsztatów dla dzieci.
  2. Pokazy sprzętu służb mundurowych.
  3. Występy artystyczne i Limanowski Talent Show.
  4. Uczestnictwo w IX Biegu Osiedlowym na 1 Milę.

W parku można było znaleźć wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak dmuchane zamki, animacje i warsztaty prowadzone przez animatorki z Kokardkowej Krainy oraz dmuchany namiot z balonami Bubble House. Nie zabrakło również pokazów pojazdów i sprzętu policyjnego, strażackiego oraz wojskowego.

Jednym z głównych punktów programu była XIII edycja Limanowskiego Talent Show, gdzie swoje umiejętności zaprezentowało 24 uczestników. Poziom rywalizacji był wysoki, a jury miało trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych.

Podczas wydarzenia odbył się również „IX Bieg Osiedlowy na 1 Milę”, który przyciągnął 183 uczestników, przekraczając zeszłoroczną frekwencję. Zwycięzcy biegu zostali nagrodzeni na scenie przez Burmistrza Miasta Jolantę Juszkiewicz, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia i wręczyła kolorowe piłki.

Dzieci i rodzice mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach, grach i zabawach organizowanych przez Limanowski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, gdzie każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Na stoiskach można było nabyć zabawki, balony, kolorowe warkoczyki, tatuaże, a także rękodzieło stworzone przez seniorki z LDK.

Podczas występów artystycznych na scenie wystąpiły dziecięce grupy taneczne, uczestnicy Dziecięcej Triady Artystycznej, dziecięcy zespół regionalny „Lachy limanowskie”, Dziecięca Grupa Zespołu Regionalnego „Limanowianie” oraz tancerki z Akademii Tańca JustDance. Na zakończenie części artystycznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali spektakl pt. „Nasz niemy krzyk w obronie Ziemi”.

Organizatorzy zadbali również o małą gastronomię, oferując watę cukrową, popcorn, lody, gofry, granity i zapiekanki. Tradycyjnie dzieci mogły cieszyć się darmowymi lodami ufundowanymi przez producenta Koral oraz napojami od firmy Tymbark.

LDK wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego dnia, w tym sponsorom, patronom medialnym oraz partnerom wydarzenia. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, Dzień Dziecka w Parku Miejskim stał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział i fantastyczną zabawę! Do zobaczenia za rok!


Według informacji z: UM Limanowa