XIV Spartakiada Sportowa w ZSP nr 1:
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Marii Konopnickiej odbyła się niezwykła „XIV Spartakiada Sportowa”, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zintegrowało lokalną społeczność i uwrażliwiło na potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami.
  1. Rekordowa liczba uczestników: 94 uczniów.
  2. Wzruszająca ceremonia otwarcia z flagą olimpijską i zniczem.
  3. Wsparcie licznych darczyńców i wolontariuszy.
  4. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

W dniu 28 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 im. Marii Konopnickiej odbyła się czternasta edycja Spartakiady Sportowej. W tym roku wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę 94 uczniów z kształcenia specjalnego, którzy przybyli wraz z nauczycielami i rodzicami. Był to dzień pełen emocji, rywalizacji i radości.

Głównym celem Spartakiady jest integracja dzieci z niepełnosprawnościami z ich rówieśnikami oraz promowanie aktywnego spędzania czasu. Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia nie mogło zabraknąć flagi olimpijskiej oraz płonącego znicza, które zostały wniesione przez uczestników przy akompaniamencie trąbki w wykonaniu Roberta Jasicy.

„Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany.” - te słowa Jana Pawła II przyświecały całemu wydarzeniu, motywując uczestników do przełamywania własnych ograniczeń i czerpania radości z aktywności fizycznej.

Otwarcia Spartakiady dokonali Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Kazimiera Zięba, Przewodniczący Rady Miasta Leszek Mordarski oraz Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Błogosławieństwa uczestnikom udzielił ks. prałat dr Wiesław Piotrowski. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali druhowie OSP Paweł Liszka i Jakub Zelek, a wsparcie informacyjne zapewniały Panie z PCPR.

Organizatorami wydarzenia byli Wiesława Joniec, Bogusław Bieda oraz Magdalena Czachurska-Bieda. Wielką rolę odegrał również szkolny wolontariat, który aktywnie wspierał organizację imprezy. Spotkanie uświetniły występy taneczne dziewcząt z klas siódmych: Leny, Marysi i Nicoli.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia licznych darczyńców, takich jak Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy oraz lokalne firmy i przedsiębiorcy. Dzięki ich hojności każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz nagrodę, a także pyszny poczęstunek.

„To była super impreza. Nie zapomnę jej do końca życia.” - napisał jeden z uczestników, podsumowując emocje towarzyszące Spartakiadzie. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom, gościom, sponsorom oraz wolontariuszom i zapraszają na kolejną edycję za rok.


Opierając się na: UM Limanowa