<a href=Limanowianin Sławomir Jasica z brązowym medalem na Mistrzostwach Świata w USA" style="margin-bottom: 10px; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">
Sławomir Jasica, mieszkaniec Limanowej, zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Sztangi Klasycznym w Austin, Texas. To wyjątkowe osiągnięcie przynosi nie tylko dumę dla samego sportowca, ale także dla całej społeczności lokalnej.
  1. Sławomir Jasica zdobył brązowy medal w kategorii 93kg Master I.
  2. Wycisnął 170kg, 177,5kg i 182,5kg, przełamując barierę 180kg.
  3. Poprawił swój wynik z 2021 roku, gdzie zajął 6 miejsce.
  4. Podziękowania skierowane do sponsorów i osób wspierających.

W dniach od 21 maja do 1 czerwca w Austin, Texas, odbywają się Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Klasycznym oraz Wyciskaniu Sztangi. Sławomir Jasica, reprezentując Polskę i swoje rodzinne miasto Limanową, wziął udział w tej prestiżowej imprezie sportowej. To była dla niego okazja, aby poprawić wynik z 2021 roku, kiedy to uplasował się na 6 miejscu.

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli oraz Miasta Limanowa, Sławomir zebrał potrzebne środki, które umożliwiły mu wyjazd do USA i start w zawodach. Ta pomoc była kluczowa, aby mógł zrealizować swoje marzenie i stanąć do rywalizacji na światowym poziomie.

Podczas zawodów, które odbyły się 25 maja, Sławomir Jasica wystartował w kategorii 93kg Master I. Zaliczył wszystkie trzy podejścia, wyciskając kolejno 170kg, 177,5kg i 182,5kg. Przełamanie bariery 180kg było szczególnie istotne, jako że to był jego cel po zeszłorocznej kontuzji. Dzięki temu wynikowi udało mu się zdobyć brązowy medal, co jest znaczącym osiągnięciem i poprawą w stosunku do 2021 roku.

Sławomir Jasica wyraził swoje głębokie podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wsparli jego start, w tym: Artika Limanowa, Mirosław Wigura, Maciej Szkarłat LIMDROG Sp. z o.o., Miasto Limanowa, ORTO-MED Specjalistyczne Zaopatrzenie Medyczne, Dariusz Mrożek, Piotr Wilczek INDECO, Marcin Kita, Paweł Ptaszek, Jan Wojtas, Janusz Kwiatkowski Sklep Bobas. Dziękował także wszystkim, którzy wspierali go na miejscu i trzymali za niego kciuki w kraju, szczególnie Fitness Klub Zamieście, gdzie przygotowywał się do startów. Szczególne podziękowania skierował do Grzegorza Leskiego za pomoc w starcie podczas mistrzostw.

To osiągnięcie Sławomira Jasicy jest dowodem na to, że ciężka praca, determinacja i wsparcie społeczności mogą prowadzić do wielkich sukcesów. Jego historia jest inspiracją dla innych sportowców z naszego regionu, pokazując, że marzenia są w zasięgu ręki, jeśli tylko się w nie wierzy i ciężko na nie pracuje.


Według informacji z: UM Limanowa