American Week w Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej – Tydzień Pełen Kultury
Amerykańska kultura zagościła w Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej, przynosząc mnóstwo atrakcji i edukacyjnych wrażeń dla uczniów. Przez cały tydzień trwały obchody AMERICAN WEEK, podczas których uczniowie mieli okazję zgłębiać wiedzę o Stanach Zjednoczonych, a także cieszyć się amerykańskimi smakami i muzyką.
  1. Goście z różnych stanów USA odwiedzili szkołę, angażując uczniów w interaktywne zajęcia.
  2. Prezentacje klasowe dotyczyły historii, kultury oraz geografii wybranych stanów amerykańskich.
  3. Konkursy z wiedzy o Ameryce i angielskich rymowankach cieszyły się dużym zainteresowaniem.
  4. Zakończenie tygodnia w stylu amerykańskim z tradycyjnymi potrawami w szkolnym „American Bar”.

Uczniowie z zapałem uczestniczyli w różnorodnych działaniach, które połączyły naukę z zabawą. Goście z USA, w tym Albert, Heath, Jessica i Kelsey, podzielili się swoimi doświadczeniami, co pozwoliło uczniom na lepsze zrozumienie codziennego życia oraz kultury Amerykanów. Wspólne rozmowy i quizy językowe pomogły przełamać bariery językowe i zbudować międzykulturowe mosty.

Podczas prezentacji klasowych, uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat różnych stanów. Przykładowo klasa 6a przedstawiła ciekawostki o Alasce, a 7d wciągnęła wszystkich w klimat Hawajów poprzez tradycyjny taniec hula. Nie zabrakło również muzycznych występów, w tym piosenki wykonanej przez Damiana Hojdę z klasy 6d, która oczarowała publiczność.

Konkursy tematyczne przyciągnęły wielu uczestników, którzy z entuzjazmem wykazywali swoje umiejętności. W konkursie ‘I Know America’ najlepsza okazała się Blanka Wrona z klasy 7b, natomiast najmłodsi mieli okazję wykazać się w konkursie na ulubioną postać z filmów Walta Disneya, gdzie pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Sułkowska z klasy 3c.

Wydarzenie zakończyło się w amerykańskim stylu, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli delektować się popularnymi amerykańskimi przysmakami, takimi jak hamburgery, hot-dogi czy milkshakes. Atmosfera tego dnia była pełna radości i śmiechu, a szkolne korytarze wypełniły się zapachem słodkich wypieków.

Organizacja AMERICAN WEEK była możliwa dzięki współpracy nauczycieli, rodziców oraz uczniów, co sprawiło, że wydarzenie to na długo zostanie w pamięci uczestników jako czas pełen nauki i świetnej zabawy.


Wg inf z: Urząd Miasta Limanowa