Limanowski Dom Kultury organizuje konkurs „Kreatywna pisanka” dla przedszkoli
W Limanowej twórczość najmłodszych nabiera wielkich rozmiarów! IV edycja konkursu „Kreatywna pisanka” to szansa dla dzieci z przedszkoli, aby ich artystyczne wizje ozdobiły miasto, wprowadzając mieszkańców w radosny nastrój świąt Wielkanocnych.
  1. Limanowski Dom Kultury organizuje konkurs „Kreatywna pisanka” dla przedszkolaków.
  2. Zadaniem uczestników jest stworzenie przestrzennych pisanek w rozmiarze XXL.
  3. Konkurs ma na celu promowanie tradycji Wielkanocnych, rozwijanie umiejętności plastycznych i współpracę dzieci.
  4. Uczestnictwo jest otwarte dla dzieci z przedszkoli miejskich i gminnych w Limanowej.
  5. Prace konkursowe muszą przejść przez dwuetapowy proces selekcji.
  6. Zwycięskie pisaneki zostaną eksponowane w miejscach publicznych na terenie miasta.
  7. Przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla placówek, z których pochodzą zwycięskie prace.
  8. Do konkursu należy zgłaszać się, korzystając z dostępnego regulaminu i karty zgłoszeniowej.

W tym roku, Limanowski Dom Kultury ponownie staje na wysokości zadania, zachęcając najmłodszych mieszkańców miasta do wykazania się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. IV edycja konkursu „Kreatywna pisanka” zaprasza dzieci z przedszkoli do wspólnego świętowania i integrowania się poprzez sztukę. Pomysłodawcy konkursu mają nadzieję, że prace uczestników nie tylko stworzą niepowtarzalną, świąteczną atmosferę w mieście, ale również pozwolą dziecku poczuć dumę z własnej pracy.

W poprzednich latach, dzięki zaangażowaniu i talentowi młodych artystów, Limanowianin in">Limanowa mogła pochwalić się kolorowymi, dużymi pisanekami, które zdobiły różne zakątki miasta. Niezwykłe dzieła, stworzone z pasji i serca, były nie tylko ozdobą, ale też świadectwem umiejętności i wyobraźni dzieci.

Zadanie przed uczestnikami konkursu nie należy do najłatwiejszych, gdyż wymaga nie tylko artystycznego zmysłu, ale też pracy zespołowej i planowania. Wielkość pisanek, bo aż min. 45 cm x 60 cm, sprawia, że są one nie tylko wyjątkowym wyzwaniem, ale i wspaniałym elementem dekoracyjnym. Prace te, umieszczone w przestrzeni publicznej, mają szansę stać się pięknym symbolem nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla autorów najciekawszych pisanek. Zwycięskie przedszkola mogą liczyć na wsparcie finansowe, które z pewnością zostanie wykorzystane na dalsze rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych dzieci. To zachęta nie tylko dla samych uczestników, ale i dla placówek, do aktywnego włączenia się w życie kulturowe miasta.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą zdobyć więcej informacji, kontaktując się bezpośrednio z Limanowskim Domem Kultury. To doskonała okazja, by dzieci mogły wykazać się kreatywnością i wprowadzić mieszkańców w świąteczny nastrój, a przy tym zdobyć wartościowe nagrody dla swoich przedszkoli.


Według informacji z: Urząd Miasta Limanowa